Analíza chladiva

Provozujete zařízení s obsahem regulované látky, například R 22, R402A/B R401A/B ? Uvažujete o přechodu na nové chladivo, například R407C/F, nebo již částečně proběhl retrofit zařízení as provozujete zařízení s chladivem R417A, R422A/D, R427A ? Provozujete zařízení Fluorovaným skleníkovým plynem například R404A, R507, R407C, R410A? Řešíte neustálé závady na zařízení? Řešíte snížení výkonu zařízení? Máte odsáté chladivo v tlakové nádobě a nevíte,o jaké chladivo se jedná? Máte podezření, že při výkonu servisní činnosti došlo k rozložení směsi chladiva a v chladícím nebo mrazícím okruhu máte v současné době směs chladiv v poměru, který neodpovídá svým složením správnému poměru? Provozujete klimatizaci, nebo tepelné čerpadlo a pozorujete výše uvedené neance?

Mám pro Vás řešení

Provádíme analízu chladiva pomocí speciálního spektrálního analizátoru, jejímž výsledkem je stanovení poměru jednotlivých složek směsi chladiva, analíza přítomnosti nezkondenzovatelného plynu (vzduch, dusík), pořípadě i identifikace kontaminace chladiva jiným chladivem.

K čemu je to dobré

Jen s chladivem, které neobsahuje nežádoucí složky, s chladivem, které v případě směsi je v optimálním, respektive výrobcem stanoveném poměru, jen s chladivem které nebylo díky předcházejícím únikům ochuzeno o některou složku, nebo její část lze provozovat chladící,klimatizační zařízení, nebo tepelné čerpadlo bezpečně a předcházet tak riziku, že v průběhu provozu bude nutné například měnit kompresor, nebo provádět na zařízení servis z důvodu poruchy.

Další důležitou oblastí pro využití analízy chladiva je sektor zařízení s F-Plyny, které nově dle nařízení EU 517/2014 podléhají a budou stále vícde podléhat omezení. Jedná se zejména o zařízení pracující s chladivem R404A a R507. U těchto zařízení je totiž použito chladivo s velmi vysokým GWP (Potenciál globálního oteplování) a jejich provoz v budoucnosti bude značně omezen.